Strona używa plików cookies, aby zapewnić wysoką jakość użytkowania, dowiedz się więcej.
OBIEKT

Stół Noblisty

Długi na 35 metrów stół, który może pomieścić 230 osób i waży 6 ton, wykonany został z korony drzewa powstałego podczas cięcia najdłuższej deski świata, na pamiątkę Pokojowej Nagrody Nobla przyznanej Lechowi Wałęsie.

Stół Noblisty

Kontynuacją rekordowego dzieła wiszącego na ścianie jest długi stół wykonany z kromy drzewa powstałego podczas cięcia deski. Nazwaliśmy go Stołem Noblisty – na pamiątkę Pokojowej Nagrody Nobla dla Lecha Wałęsy. Dzięki niemu nasza deska nie jest samotnym eksponatem, lecz miejscem, gdzie gromadzą się ludzie.

Pokojowa Nagroda Nobla przyznana w czasie, gdy w Europie dominował ustrój komunistyczny, dała wszystkim Polakom nadzieję na zmiany. Tak się stało pod koniec lat 80. Mur berliński nie upadłby, gdyby nie polska „Solidarność” i wszystkie powojenne dążenia niepodległościowe, które ją poprzedzały.

Stół Noblisty, służący integracji środowisk społecznych, ma 35 m długości, niemal tyle samo, co rekordowa deska. Nie ma wątpliwości, że to najdłuższy stół świata, wykonany z jednego kawałka drewna! Zasiada przy nim jednorazowo 230 osób, ma 7 kubików drewna i waży około 6 ton. Pragniemy, by Stół Noblisty łączył wszystkich ludzi, niezależnie od ich poglądów i aby stał się symbolem integracji europejskiej.

Poszukujesz czegoś innego?

LOKALIZACJA

Znajdź nas

Mapa

Logo

Szymbarskich Zakładników 12,
83-315 Szymbark
Znajdź na GoogleMaps

Kontakt

Rezerwacja wycieczek, informacja
+48 605-570-637, booking@cepr.pl
Rezerwacja imprez, informacja
+48 725-994-001 biuro@hotelszymbark.pl
Rezerwacja hotelu, informacja
+48 609-350-488 recepecja@hotelszymbark.pl