Kontynuacją rekordowego dzieła wiszącego na ścianie jest długi stół wykonany z kromy drzewa powstałego podczas cięcia deski. Nazwaliśmy go Stołem Noblisty – na pamiątkę Pokojowej Nagrody Nobla dla Lecha Wałęsy. Dzięki niemu nasza deska nie jest samotnym eksponatem, lecz miejscem, gdzie gromadzą się ludzie.

Pokojowa Nagroda Nobla przyznana w czasie, gdy w Europie dominował ustrój komunistyczny, dała wszystkim Polakom nadzieję na zmiany. Tak się stało pod koniec lat 80. Mur berliński nie upadłby, gdyby nie polska „Solidarność” i wszystkie powojenne dążenia niepodległościowe, które ją poprzedzały.

Stół Noblisty, służący integracji środowisk społecznych, ma 35 m długości, niemal tyle samo, co rekordowa deska. Nie ma wątpliwości, że to najdłuższy stół świata, wykonany z jednego kawałka drewna! Zasiada przy nim jednorazowo 230 osób, ma 7 kubików drewna i waży około 6 ton. Pragniemy, by Stół Noblisty łączył wszystkich ludzi, niezależnie od ich poglądów i aby stał się symbolem integracji europejskiej.

 

Galeria zdjęć - Stół Noblisty

sobota, 25 lipiec 2015

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku | cepr.pl

Projekt i realizacja: StudioArt.biz & serwerin.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem